14. 07. 2018

Pořadatel

 • Bedřich Štěpaník
 • 777556411
 • b.stepanik@email.cz

Místo konání

 • sportovní areál Ondřejov
 • E 17°17.08748', N 49°55.09815'

Povrch

 • šotolina, tráva

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:30

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Countryside Rally Ondřejov Ondřejov

šotolina a tráva, rovná i hrbolatá, taková je trať ve sportovním areálu v Ondřejově. Občerstvení zajištěno klobásky a další pochutiny možnost objednat Kebab , nealko nápoje i alko.


 

Na čtvrtém závodě sezóny 2018 Mistrovství republiky RC Rally v Ondřejově u Rýmařova prošlo přejímkami 63 závodníků, z toho je 5 dívek. Tratě jsou připravené, počasí přeje, závod může začít.

RZ1: Nejlepší vstup do závodu zaznamenal Martin Čejchan, druhý čas zajel překvapivě Lukáš Zámečník a třetí byl s větší ztrátou Vít Kutal. Jeden z favoritů Victor Trnka ztratil hned v úvodu přes 40 sekund po problémech s řízením. Pepa Vacek vylomil poloosu a obdržel penalizaci za nepovolený servis v UP.

RZ2: I ve druhé rychlostní zkoušce vítězí Martin Čejchan před Lukášem Zámečníkem, tentokrát ale jen o pouhé 3 setiny sekundy. Třetí čas posunul Petra Pavláta na průběžně bronzovou příčku. Vítu Kutalovi se vypnul vůz a propadá se na čtvrté místo. Aleš Čejchan utavil regulátor a klesá z páté na devátou pozici. Martin Mudřík předstihl Davida Šintála.

RZ3: Třetí RZ se stala kořistí Vítka Kutala, což mu dopomohlo k průběžnému druhému místu. Vede stále Martin Čejchan, který dojel zkoušku po chybách v druhém čase. Třetí místo v RZ znamená pro Petra Pavláta propad na čtvrtý post, vede ale katogrii 4 o 13 sekund před Martinem Mudříkem. Do cíle nedojel kvůli zlomené páce řízení Tomáš Lysák, Josef Jandouš dostal penalizaci za nesprávný průjezd cílem, dalších pět jezdců obdrželo 10 sekund za servis v uzavřeném parkovišti.

RZ4: Před startem lehce zapršelo, ale na prašném povrchu trati se to nijak neprojevilo. Nejlépe měřený úsek zvládl opět Vít Kutal, na vedoucího Martina Čejchana ale stáhl jen 11 setin. Třetí místo nedobrovolně opustil kvůli vypadlému konektoru od serva Lukáš Zámečník, na třetí místo se tak posunul Petr Pavlát, na něj se ale už dotahuje Aleš Čejchan, který v této RZ zajel třetí čas.

V žákovské kategorii zatím vede Jakub Pospíšil před Jakubem Mudříkem s pohodlným náskokem. O třetí místo ale zuří boj mezi Eliškou Schwábovou, Šimonem Klichem a Ayrtonem Alexem Pavlátem. Mezi dívkami suveréně vede Marie Jandoušová.

Po RZ 4 dojde k přeskupení dle aktuálního pořadí.

Poukaz na odběr zboží v hodnotě 700 Kč od společnosti MZ-racing vyhrává Marek Pástor.

RZ5: Po startu prvních jezdců se spustil vydatný liják a RZ byla následně zrušena. Čeká se na rozhodnutí ředitele o dalším průběhu soutěže. Na vzniklé situaci nejvíce vydělal Petr Pavlát, který zastavil s poruchou krátce po startu.

RZ6: I následující zkouška byla kvůli dešti a nesjízdné trati zrušena. Další RZ by se ale měla jet už dle harmonogramu.

RZ7: Vysvitlo slunce, soutěž pokračuje. Na nové podmínky na trati nejlépe zareagoval Vít Kutal, který přezul na Ripmaxy a stáhl z náskoku Martina Čejchana další 4 sekundy. Třetí místo v RZ i celkově bezpečně opanoval Petr Pavlát, když dotahujícího Aleše Čejchana trápí problémy s vozem. Smolařem závodu je Lukáš Zámečník, který zkoušku nedokončil kvůli uvolněnému servu a definitivně ztratil šanci na dobrý výsledek.

RZ8: Martin Čejchan vyměnil pneu a rázem vyhrál předposlední zkoušku doslova o parník. Druhému Victoru Trnkovi, který také přezul, nadělil více než 15 sekund. Stabilně třetí časy zajíždí nyní Petr Pavlát. Na prvních místech v absolutním pořadí se zdá být rozhodnuto, ale rally končí až na cílové rampě. Kde není zdaleka jasno o stupních vítězů, je kategorie nejmenších, tam o třetí místo stále trvá souboj mezi Šimonem Klichem a Eliškou Schwábovou.

RZ9: Závěrečná Powerstage promluvila do konečného pořadí dramatickým způsobem. Malou sportovní tragédií skončil závod pro jinak suveréního Martina Čejchana. Pár desítek metrů před cílem namotal do kol volně ležící provázek a dokončil RZ s výraznou ztrátou. Tím spadlo vítězství do klína Vítu Kutalovi, takže korunovace nového šampiona se odkládá na poslední závod 4WD do Třemošné. I tak to Martinovi stačilo na druhé místo celkově a zůstal samozřejmě i lídrem kategorie 2. Třetí celkově a první mezi veterány skončil Petr Pavlát. V hodnocení žáků byl nejlepší Jakub Pospíšil a vítězství v dívčí kategorii získala podle očekávání Marie Jandoušová.

 

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Paseka 330 m 10:01 Ne
2 Jiříkov 370 m 10:51 Ano
3 Mirotínek 420 m 11:41 Ne
4 Ondřejov 350 m 12:31 Ano
5 Valšovský Důl 310 m 13:31 Ne
6 Lomnice 410 m 14:21 Ano
7 Jamartice 300 m 15:11 Ne
8 Stránské 400 m 16:01 Ano
9 Lamont super stage 420 m 16:51 Ano

Mapa