20. 08. 2016

Pořadatel

 • Josef Jandouš
 • 731 618 702
 • jandous@gmail.com

Místo konání

 • soukromá zahrada u Jandoušů
 • 17.5841117E, 49.1000619N

Povrch

 • šotolina

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  16:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:
 • Občerstvovaci stan : - točené pivo - steaky - párek v rohlíku - rozlévaná kofola - rozlévaná slazená i neslazená voda - káva/čaj Další - WCRally budka - 230 V - bazén (dnes hlásí yr.no na sobotu 30°) ((a prý když je hezky, tak je vidět i maják na druhém břehu)) - hlídaný parking Ceny : Vína ze Slovácké vinotéky pro kategorie, týmy i celkové pořadí Kroje Slovácka Ceny pro všechny juniory

Upoutávka

RC rally Nedachlebice Nedachlebice u Uherského Hradiště

Komentáře závodníků po závodě

Marek Střihavka (1.místo)
Závody na této trati jsou vždy hezké a napínavé, ale že to bude tak napínavé jsem nečekal. Na této rychlé, široké trati jsem tak trochu očekával že bojovat o vítězství bude více jezdců. Ze začátku se mně nejelo moc hezky. Dlouho jsem hledal na tuto trať vhodné nastavení. Povedlo se mně to až na předposlední RZ, ale kvůli naprosto zbytečných chybám jsem daroval Davidu Čechovi další vteřiny do náskoku. Na poslední Superspecial RZ měl luxusní náskok, takže jsem s vítězstvím nepočítal. Zajel jsem nejlépe jak jsem mohl a mohl jen čekat. David udělal nějakou tu chybičku a naneštěstí pro něj mi to po 25minutách jízdy za celý den vyšlo o 11 setin. Chci pogratulovat Davidovi za luxusní výkon. A všem ostatním především Pepovi Jandoušovi za super závod, který si zapíšu jako nejtěsnější v kariéře.

David Čech (2.místo)
Čau závod byl vynikající tratě byly perfektně připravené a líbily se mi moc. Před závodem na shakedownu při zkoušení pneumatik tak se mi zadřely zadní ložiska na diferenciálu tak jsem to ještě rychle měnil tak jsem měl štěstí před samotným startem. V průběhu závodu se mi jelo dobře a nečekal jsem, že to bude v tak malých rozestupech a že to bude spíše o určitých chybách. Především jsem nečekal, že se budu řadit mezi špičku závodu, ale souboj s Markem mě bavil a mrzí mě, že rozhodovala okruhová powerstage. Začala tahat křeč ve stehně v půlce posledního kola a udělal jsem malou chybu v důsledku neúplné koncentrace na výjezdu z pod mostu kde jsem se musel znova rozjíždět a to asi rozhodlo o vítězi závodu a ještě jednou gratuluju Markovi k vítězství. Největší ocenění patří Pepovi a jeho rodině za skvělou rallye.

Aleš Horák (10.místo)
Parádní soutěž, nádherná lokalita a super zázemí. Podle mě tato soutěž je perlou v ČR a takových pevných tratí jako je zde se v ČR už moc nenajde. Smekám před Pepou a celou jeho rodinou a moc děkuji. Já jsem se asi zezačátku moc kochal. Následně jsem se snažil zatáhnout, ale nejsem zdravotně úplně v pohodě a zdejší prašnost mi s dýcháním moc nepomáhala. I tak jsem nechtěl udělat úplně ostudu a snažil jsem se držet v desítce. V závěru jsem se konečně dostal trochu do pohody a začal závodit, ale bylo už pozdě. V PS jsem ještě udělal dvě celkem klukovské chyby, ale i tak jsem si soutěž náramně užil. Nádherné skoky a téměř minimální problémy s chováním auta mi hrozně moc pomohly. Prostě auto mělo na víc, ale já jsem to tentokrát nedal. Uvidíme příště ;)

 

Report ze závodu

Na startu se sešlo všech 27 přihlášených závodníků, počasí oblačno, 22°C

RZ1: Marek Střihavka spadnul, ale ještě stihl vyhrát RZtu. I Aleš Horák padá. Druhý v RZ je David Čech o necelé 2 sekundy, třetí Aleš Čejchan ztrácí 3 sekundy.

RZ2: Jan Šrámek přezul pneu na rallyblock a vyhrál RZ o 2 desetiny před Markem Střihavkou. Třetí místo vybojoval Petr Pavlát, který si stáhnul výkon o 6%. Kategorii 1 vede Tomáš Mudřík o necelé 3 sekundy před Františkem Čejchanem. Kategorii 2 vede Vít Kutal o 16 sekund před Martinem Čejchanem. V soboji dívek je zatím úspěšnější domací Maruška Jandoušová.

RZ3: Vítězí Marek Střihavka a zvyšuje náskok na necelých 7 sekund. Druhý v RZ byl Jan Šrámek, který se již propracoval na třetí místo. Třetí v RZ byl David Čech, který drží průběžné druhé místo o sekundu před Honzou. Čtvrtý je zaím domácí Víťa Kutal, který má minimální ztrátu na stupně vítězů.

RZ4: Vítězí David Čech s X-RAYem - gratulujeme. O více než sekundu za ním přijel Jan Šrámek. Čtvrtý Marek Střihavka dělal příliš mnoho chyb a jeho náskok na druhého Davida je již jen 1,5 sekundy. Třetí Jan Šrámek ztrácí na prvního pouhé 4 sekundy. Kategorii 1 vede Tomáš Mudřík, kategorii 2 Vít Kutal, kategorii 4 vede Martin Mudřík. Josef Jandouš ml. už podruhé trefil fotobuňku.

RZ5: Vítězí David Čech a stahuje náskok Marka Střihavky na půlsekundu. Druhý v RZ byl Marek. Třetí Honza Šrámek dělal mnoho chyb a ztratil na prvního další 2 sekundy.

Poukaz od firmy MZ racing na odběr zboží v hodnotě 700,-kč získal Petr Toušek ml.

RZ6: Vítězí Jan Šrámek a stahuje náskok na prvního na 6 sekund. Druhý v RZ David Čech se ujímá vedení, když na druhého Marka Střihavku má náskok 3 desetiny sekundy. V kategoriích není nic nového.

RZ7: Vítězí David Čech a zvyšuje náskok na druhého Marka Střihavku na více než 2 sekundy, což je před poslední krátku Powerstage luxusní náskok. Druhý v RZ Jan Šrámek ztrácí na prvního stále asi 6 sekund. Čtvrté místo drží nejlepší domácí borec Víťa Kutal.

RZ8: Marek Střihavka bezchybnou rychlou jízdou vyhrává Powerstage a protože David Čech chybuje, bere si zpět i první místo a vítězí o 11 setin sekundy před Davidem Čechem. Třetí místo po chybách získal Jan Šrámek.

Kompletní výsledky jsou na http://rcrc.ms-free.net/160820/

Kouzelné šotolinové cestičky na soukromé zahradě u Jandoušů přivítají letos krom závodu Intercupu, RC šestihodinovky i závod MČR. Ředitel závodu Pepa Jandouš pro Vás připravil poutavé vyprávění o historii a nástrahách současné tratě...

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Coroa da Mata I 500 m 10:01 Ano
2 Coroa da Mata II 500 m 10:41 Ano
3 Lagoa 410 m 11:21 Ano
4 Tronqueira I 635 m 12:01 Ano
5 Tronqueira II 635 m 12:41 Ano
6 Sete Cidades I 645 m 13:21 Ano
7 Sete Cidades II 645 m 14:01 Ano
8 Powerstage Grupo Marques 210 m 14:41 Ne

Mapa