16. 07. 2016

Pořadatel

 • Vlastík Pospíšil
 • 602 504 104
 • info@rallybrno.cz

Místo konání

 • Dopravní hřiště Vyškov
 • 16.9845569E, 49.2730747N

Povrch

 • Asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  18:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Tour de Vyškov 2WD Vyškov

Komentáře závodníků

Victor Trnka (2.místo)
Po celkem dlouhé pauze, kdy jsem nic nejel, tak jsem se na závody těšil. Pár dní před závody jsem se rozhodl, že zkusím vzít loňské TAčko a vyndat zadní differák s poloosama a do předu dám planeťák s hodně hustou vazelínou. Dále jsme povyměňoval další opotřebované díly, ale bohužel ne komplet všechny... To se mi vymstilo hned v první sobotní RZ. Po ztrátě 20s to vypadalo beznadějně. Chystal jsem se, že bych v neděli jel s pohonem zadních kol :D Ale začal jsem ladit, protože zbývalo 9 RZ. Pohrál jsem si s tlumiči a na doporučení Davida Čecha jsem nasadil Pirellky (musely se na startu zahřívat ;)). Najednou se auto začlo chovat jako "TAčko" a začal jsem s ním vyhrávat RZty. Někdy v této době jsem prohlásil na startu RZ: "Důležitý, že to hrabe!" ... a asi na tom i něco bylo, když jsem hrabal většinu RZ a takto je vyhrával.Tím jsem se dostal do souboje o 2. - 4. místo s Alfem a Peťákem, který se mi povedl úspěšně vyhrát a po té první erzetě, bylo druhé místo v závodě i v PS perfektním výsledkem. Tím jsem dokonce i zapomněl, že bych druhý den startoval ze zadohrabem, protože jsem věděl, že mi stačí v neděli obojí vyhrát.

 

Report ze závodu:

Ráno se prezentovalo všech 34 závodnků. Počasí zataženo 20°C.

RZ1: Vítězí Aleš Horák o 23 setin před Alešem Čejchanem. Třetí místo v RZ vybojoval Martin Čejchan. Mezi zadokolkami je nejrychlejší Lukáš Hostinský. Kategorii 1 vede Tomáš Mudřík o 12 sekund před Frantou Čejchanem. Ondřej Daniel odstartoval o 19 sekund později.

RZ2: Vitězí opět Alf před Honzou Brichem. Třetí místo vybojoval Petr Pavlát a tím se posunul na průběžné třetí místo. David Čech utrhl kardan a do cíle RZ nedojel. Aleš Čejchan odstartoval o 5 sekund později (zapovídal se na startu). Jakub Pospíšil trefil fotobuňku.

RZ3: Alf  (3.) dělal příliš mnoho chyb a tak RZ vyhrává Honza Brich a tím snižuje náskok na prvního na necelých 5 sekund. Druhé místo v Rz vybojoval David Čech, který vyměnil kardany. Čtvrtý v RZ byl Victor Trnka, který stahuje ztrátu z RZ1, kde mu hned po startu po nárazu do mostu upadlo zavěšení zadního kola.

RZ4: v zatím nejdelší RZ vítězí Victor Trnka o 3 desetiny před Petrem Pavlátem, který tak stáhl odstup od prvního na necelých 6 sekund. David Čech zničil další kardan a nedojel do cíle RZ. Pepa Vacek ladí model s motorem za zadní nápravou. Náskok Aleše Horáka na Honzu Bricha se smrskl na pouhých 1,57 s. Kategorii 1 vede s bezpečným náskokem Tomáš Mudřík. Kategorii 2 Martin Čejchan. Kategorie 3 je shodná s absolutním pořadím a kategorii 4 vede Petr Pavlát před Martinem Mudříkem.

RZ5: Opět vítězí Victor Trnka a stahuje tak mírně ztrátu na první trojici. Druhé místo v RZ zajíždí Aleš Horák a zvyšuje tím náskok v čele na 1,81 s. Třetí v Rz byl Jan Brich. V zadokolkách vede s velkým náskokem Lukáš Hostinský před Pepou Vackem. Třetí místo drží Lukáš Káňa, který se v této RZ dostal před Marii Musilovou. Martin Musil nedojel RZ kvůli závadě elektroinstalace. RZ svědčila dravému mládí. Martin Čejchan předstihl v celkovém pořadí svého otce Aleše a Tomáš Mudřík předstihl svého otce Martina. U manželů Musilových zatím tahá za delší konec Martin Musil. Jeho žena Marie bojuje s otcem - Pavlem Nečasem.

Poukázku na odběr zboží v internetovém obchodě MZ racing vyhrál nováček Roman Krejčí - gratulujeme.

RZ6: Vítězí Victor Trnka před Honzou Brichem a Petrem Pavlátem. Vedoucí Aleš Horák měl problém s předním kolem a propadl se tak na průběžné třetí místo.

RZ7: Victor Trnka opět vítězí a přibližuje se dvojici Pavlát - Horák na necelé 4 sekundy. Druhý v RZ Honza Brich navýšil náskok na druhého Petra Pavláta na 12 sekund. Třetí Aleš Horák odstranil závadu a útočí na celkové druhé místo. V souboji generací ujíždí mladý Tomáš Mudřík (7.místo) svému otci Martinovi (8.). Aleš Čejchan se vrátil zpět na páté místo před svého syna Martina.

RZ8: Vítěz je stále stejný - Victor Trnka a už se přiblížil k druhému místu na rozdíl jedné sekundy. Druhý v RZ Jan Brich má již bezpečný náskok 13 sekund na skupinu 3 pronásledovatelů. Třetí Aleš Horák je za druhým celkově Petrem Pavlátem již jen 7 setin sekundy. Rodinný souboj otce a dcery Jandoušových zatím vede Maruška o necelých 5 sekund před otcem Pepou. U rodiny Toušků vede starší Petr o parník před synem. Další rodinná dvojice otce a syna Šenových je zatím v režii toho staršího - Tomáše Šeny. Z rodiny Musilových je zatím nejrychlejší Martin Musil, druhá je Marie Musilová a její otec Pavel Nečas je doplňuje na rodinných stupních vítězů. Vlastík Pospíšil má zatím velký náskok před svým synem Jakubem.

RZ9: Vítězí Aleš Horák a dostává se na průběžné druhé místo. Druhý v RZ byl Victor Trnka a i on si polepšil na průběžné třetí místo. Jan Brich třetím místem v RZ drží stále bezpečný více než desetisekundový náskok na skupinu pronásledovatelů. Před poslední RZ je též malý rozdíl mezi osmým Martinem Mudříkem a devátým Filipem Musalem (4 sekundy). Ondřej Daniel předstihl Vlastíka Pospíšila a je průběžně 11. V kategoriích nejsou žádné dramatické změny na čele. Začíná drobně pršet. Uvidíme jak se s tím závodníci v Powerstage poperou.

RZ10 Powestage: Drobně prší, trať je mokrá. První tři závodníci přijeli do cíle v rozmezí jedné sekundy přestože jeli každý jiné pneu. RZ i celý závod vyhrál Honza Brich, který vyzrál ve skvělého závodníka. Na druhé místo se probojoval po problémech v RZ1 Victor Trnka, který odsunul Aleše Horáka na třetí místo. Petr Pavlát neodrazil nápor Victora a Aleše a skončil čtvrtý. Páté místo bezpečně uhájil Aleš Čejchan.

Kompletní výsledky najdete na http://rcrc.ms-free.net/160716/

Zitřejší závod rozhodne o titulu Mistra ČR 2WD. Po dnešním náročném závodě jsou závodníci unaveni. Uvidíme, jak si s Vyškovskou tratí poradí zítra.

Asfaltové cestičky dopravního hřiště jsou jako stvořené pro souboj modelů s poháněnou jednou nápravou. Areál dopravního hřiště je pro nás k dispozici od sobotního rána.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Drnovská 550 m 10:01 Ano
2 Lapač 510 m 10:51 Ano
3 Nouzka 680 m 11:41 Ano
4 Dukelská 750 m 12:31 Ano
5 Družstevní 530 m 13:21 Ano
6 Tyršova 730 m 14:11 Ano
7 Cukrovarská 590 m 15:01 Ano
8 Purkyňova 530 m 15:51 Ano
9 Vyškov 500 m 16:41 Ano
10 Powerstage RC RALLY BRNO 720 m 17:31 Ne

Mapa