14. 05. 2016

Pořadatel

 • Václav Baloun
 • 774 678 648
 • vencabaloun@email.cz

Místo konání

 • Dopravní hřiště u Základní školy Lánecká
 • 15°24'11.822"E, 49°40'11.906"N

Povrch

 • Asfalt, zámková dlažba

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:01 - 09:31
 • Admin. přejímka
  09:01 - 09:31
 • Odevzdání vozů do UP
  09:31 - 09:41
 • Zahájení, rozprava
  09:41 - 09:51
 • Start závodu
  10:01
 • Slavnostní vyhlášení
  16:10

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

RC rally Světlá Světlá nad Sázavou

Komentáře závodníků

Jan Brich (vítěz závodu)
Můj oblíbený asfalt na domácích tratích Táborského šampionátu. Po velkém fiasku v tomto závodě Táborského šampionátu jsem si tolik nevěřil, doufal jsem především v sucho a to se mi splnilo. Po celý den jsem držel vysoké tempo a zajížděl konstatní časy, což mě drželo na neskutečném místě. Po několika letech jsem si splnil životní sen a tímto bych rád všem poděkoval co mě ať už naváděli či rovnali trať, bez nich bych toho nemohl dokázat a byli nedílnou součástí toho neuvěřitelného výsledku. V neposlední řadě bych nerad zapomněl na mé velké konkurenty z Táborského šampionátu a to především Jirku Hadravu, který mi každým rokem připomíná, že na sobě musím neustále pracovat, tak abych ho dokázal pokořit!

Aleš Horák (6.místo)
Po minulém smolném závěru ve Vidově, jsem si uvědomoval, že už nemůžu ztrácet body zbytečně. S tím jsem i do Světlé vyrazil a bylo to možná až moc v mé hlavě. Začátek byl extrémně opatrný a znamenal velkou časovou ztrátu hned po ránu. Po čtvrtém testu jsem se uklidnil a jel už to svoje. Konečně jsem začal topit a hned to bylo veselejší. V závěru jsem bojoval o umístění v TOP5, ale dvě velké chyby v PS mě stály lepší umístění. I tak skvělý závod a hlavně skvělé počasí. Děkuji soupeřům! Snad už jsem se dostal do formy před dvoukolkami, uvidíme.

Michal Bouchner (9.místo)
Nevydařený závod, ve kterém jsem ale na konci našel správné nastavení auta, tak přeci jen nějaké plus :-) Pěkná trať a super počasí.

Tomáš Mikl (17.místo)
Takto čistý a rovný asfalt jsem už dlouho nejel, takže mi víc seděla rozbitější pasáš. Před závodem jsem testoval a upravil nastavení auta na asfalt. Ještě to bude chtít doladit drobnosti, ale i tak pro mě velké zlepšení na asfaltu. Výsledek v cíli beru, jelo tu spousta jezdců co na asfaltu umí a jejich auta parádně fungují. Pořadatelé připravili krásné závody za slunného počasí, super tratě, užil jsem si to, bavil se jízdou a teď už jen porazit těch 16 co bylo v cíli předemnou :-) Gratulace Honzovi k těsnému vítězství.

Report ze závodu

Na startu se sešlo 31 závodníků, počasí slunečno 18°C.

RZ1: Vítězí Jan Brich s velkým náskokem před dvojicí Střihavka, Trnka. Aleš Čejchan minul jeden objízdný bod a dostal penalizaci 10s.
RZ2: Opět vítězí Jan Brich ale už jen o pár desetinek před Victorem Trnkou, který se dostal na průběžné druhé místo před Marka Střihavku.
V kategorii 1 vede František Čejchan před Tomášem Mudříkem. Ayrtonovi Alexovi se vybila baterie a mění mechanika.
RZ3: Jan Brich nenechal nikoho na pochybách, že je zatím dnešním králem asfaltu a vyhrál i RZ3. Druhý Victor Trnka drží i druhé místo průběžně. Třetí v Rz byl Jan Šrámek a dotáhl se na třetího Marka Střihavku na 2,2 sekundy. Kategorii 4 vede Petr Pavlát před Martinem Mudříkem. V kategorii 1 se dostal Tomáš Mudřík před Frantu Čejchana na první místo.
RZ4: Vítězí Victor Trnka a snižuje tím náskok Honzy Bricha na 3,8s. Třetí místo v RZ zajel Petr Pavlát a dostal se tak na průběžné páté místo před Davida Mišalka, který trefil fotobuňku. Velký boj svádějí v kategorii 1 Tomáš Mudřík a František Čejchan.
 

Poukaz na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč od firmy MZ racing vyhrál Michal Bouchner.

RZ5: Jan Brich vrací úder a navyšuje náskok na Victora na 5,5s. Druhé místo v RZ vybojoval Marek Střihavka, který si půjčil pneu Dash a používá nahříváky. Třetí místo v RZ zajel Victor Trnka a drží průběžné druhé místo. Lukáš Desenský neodstartoval do RZ a dostal VP. Ve svém čase neodstartoval ani Jakub Mudřík.
RZ6: Vítězí Victor Trnka o půl sekundy před průběžně vedoucím Honzou Brichem. Třetí místo v RZ zajel Martin Čejchan. Většina závodníků jede Rallyblocky nebo Dashe.
RZ7: Vítězí Victor a stahuje náskok na vedoucího Honzu Bricha na 2,72s. Bude to v poslední RZ velký boj. Jan Šrámek již závod vzdal a podle toho vypadá i jeho čas.V kategorii 1 vede před poslední RZ Tomáš Mudřík o více jak 7 sekund před Frantou Čejchanem. Martin Mudřík a Lukáš Zámečník si pochvalují, že se jim na konci závodu podařilo nastavit auta a jezdí pěkné časy.
RZ8: Powerstage. Velmi malé rozdíly mezi prvními jsou odrazem vyrovnaných bojů po celý den. Všichni čekají na Honzu Bricha, jestli obhájí své první místo. Čtvrté místo v powerstage stačilo Janu Brichovi k celkovému vítězství o pouhých 1,5 sekundy před Victorem Trnkou. Třetí dojel vítěz prvního závodu Marek Střihavka.

Podrobné výsledky najdete na http://rcrc.ms-free.net/160514/

 

Převážně asfaltové chodníčky dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou budou hostit druhý závod MČR RC rally 4WD. Délky rychlostních zkoušek v rozmezí 3 - 5 minut řádně prověří každého účastníka.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Bačkov I. 837 m 10:01 Ano
2 Bačkov II. 840 m 10:46 Ano
3 Lánecká I. 954 m 11:31 Ano
4 Okrouhlice I. 815 m 12:16 Ano
5 Okrouhlice II. 813 m 13:01 Ano
6 Dolní Město I. 734 m 13:46 Ano
7 Dolní Město II. 732 m 14:31 Ano
8 PowerStage Lánecká 956 m 15:16 Ne

Mapa