Je dobojováno 19. 10. 2016 19:34

Za krásného počasí na nádherné trati v Nebovidech se uskutečnil poslední letošní závod MČR RC rally 1:10 elektro. Na startu se sešlo pěkných 41 závodníků (tady nutno podotkonout, že závod se počítal i do šampionátu RC rally Brno). Od startu nenechal nikoho na pochybách letošní Mistr ČR Marek Střihavka, že bude i králem Nebovid a vyhrával jednu RZ za druhou. Za ním se však pořadí několikrát změnilo, až se na druhém místě usadil Victor Trnka, který startoval s vozem Františka Čejchana. Stejně tak se po počátečním ladění na třetí místo prokousal Aleš Čejchan, což komplikovalo v posledních závodech rychlému Davidu Čechovi jeho útok na celkové třetí místo. David se trápil a až v závěru zajel pár pěkných časů, takže mu v závodě patřilo šesté místo a v letošním šampionátu konečné čtvrté místo (nejrychlejší X-ray 2016). Těsně za ním v závodě i v šampionátu dojel David Mišalko, který občas zajel skvěle, ale občas to vypadalo, že ho to nebaví. Na úžasném čtvrtém místě v závodě skončil nestárnoucí František Doležal, který se tímto výsledkem vyhoupl na celkové šesté místo. V závodě i v šampionátu skončil hned za ním Aleš Horák, který se stále pomalu ale jistě přibližuje k neužší špičce RC rally v ČR.

Kategorii 1 tentokrát zcela ovládl Tomáš Mudřík, protože jeho největší rival František Čejchan dal přednost fotbalu. Druhý byl Jakub Pospíšil a třetí Jakub Mudřík.
V kategorii 2 zvítězil dle očekávání Martin Čejchan před místní nadějí Tomášem Wagnerem a zahraničním účastníkem Markem Pástorem ze Slovenska.
Kategorie 3 koresponduje tradičně s celkovým pořadím v závodě.
Kategorii 4 dominoval František Doležal, který si tímto výkonem vybojoval i titul Mistra ČR v kategorii 4. Druhý byl Martin Mudřík a třetí Josef Vacek.

Pořadí týmů v závodě kopíruje i pořadí šampionátu. Zvítězil VR-Tyres RCČ před MZ-Racing Teamem a týmem Grifone.
V soutěži šampionátů se ještě pokoušel CRC Mladá Boleslav stáhnout velkou ztrátu na Intercup Zlín, způsobenou hlavně špatnými výsledky v závodech 2WD, ale k předstižení Intercupu v celkovém hodnocení 2016 to nevedlo. Třetí v závodě i šampionátu je RC rally Tábor.

V letošním roce nás ještě čeká 19.listopadu slavnostní vyhlášení sezony RC rally 2016 v Sosnové při tradičním Setkání mistrů, kde bude letos opět hvězdná účast. Loňská hvězda Markku Alén přijede opět a ještě s sebou přiveze další velkou rally hvězdu - Marcuse Grohnolma. Z Itálie přijedou závodníci s historickými skvosty, jako jsou Lancia 037 a Lancia Delta S4. Pro závodníky registrované v MČR RC rally jsou vstupenky na sobotu i neděli zdarma.
V rámci sobotního programu bodou svezeni též vylosovaní výherci, kterými letos jsou Michal Bouchner, František Čejchan a Josef Jandouš - gratulujeme.

Věřím, že se vám letošní ročník MČR RC rally líbil a že se s vámi všemi setkáme na startu dalšího, již osmého ročníku, tentokrát již v polovině února na koberci dvoupatrové haly v Hostinném.