Poslední závod MČR klepe na dveře. 12. 10. 2016 10:15

V sobotu 15.10. se uskuteční v Nebovidech u Brna poslední závod MČR RC rally 1:10 elektro 2016. Titul absolutního mistra vybojoval již v předchozím závodě Marek Střihavka, přesto se na krásnou trať do Nebovid těší a přijede ukázat své umění i sem. O místa na stupních vítězů za Markem svedou ještě spolu souboj 4 závodníci. Nejlépe je na tom Victor Trnka. O druhé místo jej ještě teoreticky může připravit pouze David Čech, který si to ale spíš rozdá o třetí místo s dvojicí Aleš Čejchan, David Mišalko.

V kategorii 1 bere titul Tomáš Mudřík, druhé místo má již jistě František Čejchan, stejně jako třetí Jakub Mudřík.
I v kategorii 2 je již o titulu rozhodnuto ve prospěch Martina Čejchana. Na druhé místo by se ještě před Markétu Musalovou mohla posunout Marie Jandoušová.
V kategorii 3 zvítězil Marek Střihavka. O další místa se poperou stejní závodníci jako v absolutním pořadí.
Kategorie 4 je zatím nejvyrovnanější. Kdo z prvních třech závodníků (Pavlát, Mudřík, Doležal) zvítězí, bere titul.

V soutěži týmu zatím vede VR-Tyres RCČ (Mišalko, Střihavka Doležal) ovšem jen s malým náskokem před týmem MZ-racing (Šrámek, Čejchan, Trnka), který však bude oslaben o Honzu Šrámka, který startuje na RC rally ve Španělsku. Třetí místo by měl s přehledem uhájit Grifone (Čech, Mudřík, Mikl).

Ani soutěž šampionátů ještě nezná svého vítěze i když náskok vedoucího Intercupu Zlín (Trnka, Čejchan, Mudřík) před CRC Mladá Boleslav (Mišalko, Střihavka, Musal) se zdá být nedostižný. Na třetím místě již nemůže být předstižen RC rally Tábor (Brich, Horák, Bouchner).

Na sobotu je pro všechny závodníky připraveno 8 rychlostních zkoušek a rozluštění všech hádanek budeme znát kolem sedmnácté hodiny.
Na posledním závodě také budeme losovat poukaz na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč od firmy MZ racing a další tři šťastní výherci se mohou těšit na svezení v soutěžním voze na Setkání mistrů v Sosnové 19.11.2016 v rámci něhož proběhne i slavnostní vyhlášení sezony MČR RC rally 2016.

Pokud máte doma model pro RC rally 1:10 elektro a nemáte v sobotu 15.10. jiné plány, přijďte si zazávodit na krásnou RC rally dráhu do Nebovid a poměřit svoje umění s nejlepšími RC rally závodníky z celé ČR.

foto RC rally Brno - Jan Šmarda