Marek Střihavka - Mistr ČR 2016 25. 09. 2016 20:28

Předposlední závod 4WD o mistra ČR 2016 se konal na krásné a rozlehlé trati v Třemošné u Plzně. Domácí borci pod vedení Petra Kupilíka a Dana Procházky připravili pro účastníky 8 dlouhých RZ a jako bonus navíc 1 předlouhou - poslední Powerstage. Nutno říct, že rozmanitost tratě od úzké cestičky v trávě, přes mostky, trochu širší trať v lese a širokou driftovací na bývalých hřištích nemá v ČR obdoby a já vždycky smekám před tím, jak se daří tuto trať o celkové délce hodně přes jeden kilometr místním nadšencům udržovat a připravovat. Ale pojďme už k samotnému závodu.

Počasí vyšlo párádní - babí léto s teplotou okolo 20°C. Hned od první rychlostní zkoušky nenechával Marek Střihavka nikoho na pochybách, že chce titul Mistra ČR vybojovat už zde. Jel parádně a snad jediný David Čech mu dokázal chvílemi sekundovat. David se dokonce po RZ2 dostal krátce i do vedení, když Marek v RZ2 namotal mech a párkrát se mu vypnul regulátor. Hned v následující RZ mu to však Marek vrátil a dál si už jel jen svoji spanilou jízdu končící titulem. David Čech hodně zrychlil poté co vychytal dětské nemoci na svým novým X-Rayi a s tímto podvozkem zatím jezdí parádně. O třetí místo spolu sváděli souboj borci z Čisté David Mišalko a nestárnoucí legenda RC rally František Doležal. David nakonec třetí místo vybojoval a přes Frantina se v závěru přehnal i zrychlující Victor Trnka, který byl před závodem v Třemošné jeden z mála, který mohl Markovi titul sebrat.

V Třemošné se tentokrát příliš nedařilo jinak suveréní rodině Čejchanů, kteří většinou opanují špičky svých kategorií.

V kategorii 1 bojoval nejmladší František Čejchan s Tomášem Mudříkem. Oba si vybrali jeden velký problém vedoucí k VP (Tomáš ulomené rameno, Franta elektronika). Z vítězství se radoval Tomáš Mudřík, když druhý Franta Čejchan se na druhé místo dostal až v poslední RZ kdy předstihl dobře jedoucího Jakuba Mudříka. Nejmladší nováček Jakub Kessl skočil čtvrtý.

V kategorii 2 měl starší Martin Čejchan za zdatného soupeře domácího borce Matěje Kupilíka, který vede Třemošenský šampionát a po Martinových problémech a skvělém výkonu si Matěj Kupilík dojel pro první místo v kategorii 2. Třetí za Martinem byla Markéta Musalová.

Kategorie 3 měla shodné pořadí s absolutním pořadím. Nejstarší z RC rodu Čejchanů Aleš skončil na pátém místě v kategorii 3.

Kategorii 4 zcela ovládl František Doležal, který tentokrát svým největším soupeřům (2. Petr Pavlát a 3. Martin Mudřík) vůbec nedal šanci.

V týmech dominovali VR-tyres RCČ ve složení Mišalko-Střihavka-Doležal před MZ-racing teamem (Šrámek-Čejchan-Trnka) a Grifone (Čech-Mudřík).

Soutěž šampionátů ovládlo CRC Mladá Boleslav před Intercupem Zlín a RC rally Brno.

Věřím, že i na poslední soutěži MČR RC rally v Nebovidech u Brna bude nádherné podzimní počasí, skvělá atmosféra a že si všichni pěkně zazávodí a stráví tak spolu příjemně prožitou sobotu.

foto Pepa Vacek