V Nedachlebicích půjde do tuhého 16. 08. 2016 20:44

Třetím závodem MČR RC rally 4WD se šampionát přehoupne do své druhé poloviny. V sobotu 20.8. tedy musí všichni uchazeči o posty nejvyšší pořádně zabrat. A jak že na tom Ti nejúspěšnější momentálně jsou?

Tabulku vede Marek Střihavka, který má jedno vítězství a jedno třetí místo o pouhé 2 body před Victorem Trnkou (2x druhé místo). Vzhledem k tomu, že se jeden závod škrtá, tak ještě má velkou šanci na absolutní titul Jan Brich, který vyhrál závod ve Světlé nad Sázavou a momentálně má skvělou formu, ovšem nesměl by už v žádném ze zbývajících třech závodů zaváhat, protože si z Vidova přivezl nelichotivé dvacáté místo.

Ani kategorie zatím nejsou nic jednoznačného. V kategorii 1 vedou shodným počtem bodů František Čejchan a Tomáš Mudřík, V kategorii 3 jsou na čele Marek Střihavka s Victorem Trnkou. V kategorii 4 má minimální náskok 2 bodů Petr Pavlát před Františkem Doležalem, další 2 body ztrácí domácí Martin Mudřík. Jen kategorie 2 je jasnou záležitostí Martina Čejchana, který jezdí skvěle i v absolutním pořadí.

V týmech se zatím o prvenství přetahuje VR-Tyres RCČ a MZ Racing team mezi nimiž je pouze 4 body rozdíl.

V soutěži šampionátů odskočil po závodech 2WD domácí Intercup, který má již více než 100 bodů náskok na druhý RC rally Tábor.

Bližší informace o lokalitě závodu a jeho historii najdete na
https://mcrrcrally.cz/zavody/kalendar-mcr/51-rc-rally-nedachlebice