Rekordní účast dvoukolek ve Vyškově 14. 07. 2016 23:19

O tom, že jízda RC modelu s pohonem jedné nápravy si získává čím dál víc přiznivců svědčí i fakt, že se do sobotního závodu MČR RC rally 1:10 elektro 2WD ve Vyškově přihlásilo rekordních 34 závodníků. Z toho jich 24 bude bojovat o tituly Mistrů ČR ať už absolutních, jednotlivých kategorií, nebo týmů. Mistři však budou známi až v neděli odpoledne, protože se sčítají bodové zisky ze sobotního a nedělního závodu. Do nedělního závodu je přihlášeno 25 závodníků z toho 22 bodujících do MČR 2WD.

Při neúčasti Marka Střihavky a loňského vítěze Libora Kupilíka je největším favoritem úřadující Mistr ČR 2WD Aleš Čejchan, který svůj model Tamiya XV-01 doladil k dokonalosti. Za sebou bude mít však dostatečně početnou smečku pronásledovatelů, kteří budou chtít ozdobit svoji poličku jeho skalpem.

V kategorii 1 bude situace zřejmě velmi vyrovnaná a bude záležet na každém zaváhání. Na titul Mistra ČR mohou pomýšlet František Čejchan, Tomáš Mudřík, Jakub Šena a domácí Jakub Pospíšil. Necháme se překvapit zda s nimi budou držet krok i Petr Toušek a Jakub Mudřík.

Kategorie 2 je tradičně nejhůře obsazená. O titul si to rozdají Martin Čejchan, který letos opět zrychlil a jistě bude velmi vysoko i v celkovém pořadí a Marie Jandoušová. Třetí do party kategorie 2 Tomáš Wagner do boje o titul sice nezasáhne (není registrován), ale i v jeho případě se dá očekávat solidní výsledek.

Tradičně nejvíce nabitá kategorie 3 má favorita v osobě Aleše Čejchana, kterému se budou snažit sekundovat Victor Trnka, Aleš Horák, Jan Brich a překvapit, stejně jako vloni, může i někdo další z početného pole kategorie 3.

Kategorie 4 má favorita v loňském Vicemistru ČR Petru Pavlátovi, kterému budou sekundovat nejvíce Martin Mudřík, Pepa Vacek a Vlastík Pospíšil. Ani dalších 5 závodníků však není bez šance na stupně vítězů.

V soutěží teamů svedou jistě souboj o vítězství MZ-racing a Grifone. Dalších 7 týmů si to rozdá o místo na stupních vítězů.

V letošním roce poprvé zkoušíme model 2 závodů 2WD o jednom víkendu, který je běžný z ostatních sekcí RCAČR. Podle počtu přihlášených to zatím vypadá, že je o takové závody zájem. Takže nezbývá než si přát po oba dny příznivé počasí a hodně radosti z krásných průjezdů.

I na těchto 2 závodech budeme losovat o poukazy od firmy MZ-racing na zboží v hodnotě 2 x 700,-Kč a můžeme se osvěžit lahodným mokem od našeho partnera pitného režimu - pivovaru Svijany.

Ti, kteří se nemohou zúčastnit závodů osobně, mají alespoň možnost sledovat výsledky on-line.