Jan Brich potvrdil skvělou formu a zvítězil 19. 05. 2016 22:49

Ve Světlé nad Sázavou se sešlo na druhém závodě MČR RC rally elektro 1:10 jen 31 závodníků. Ti co nepřijeli mohli jen litovat, protože na zdejším dopravním hřišti jsou vždycky pěkné tratě a krásné závody. Ředitel závodu Václav Baloun a stavitel tratě Aleš Horák připravili pro všechny opět krásně namotané tratě včetně záludného kruháku. Počasí po páteční přeháňce přálo a bylo i teplo, takže v průběhu závodu spousta závodníků přešla z Rallyblocků na Dashe. Od začátku udával tempo černý kůň závodu Jan Brich, který svého X-Raye doladil pro asfalt k dokonalosti. Hned na první RZtě nadělil druhému v pořadí neskutečných 5 sekund, což byl pro jinak vyrovnané čelo závodu velký rozdíl. V dalším průběhu závodu se mu sice snažil Victor Trnka přiblížit ale Honza ukázal, že z něj roste hvězda první velikosti a náskok si nenechal vzít a po skoro půl hodině závodění vyhrál před Victorem o neskutečných 1,5 sekundy. Třetí místo držel stabilně jedoucí Marek Střihavka, který už dopředu avizoval, že nemá rád asfalt a i přesto, že zkoušel různé triky z okruhových závodů jako třeba nahřívání pneu před jízdou, tak na první 2 pořád pár desetinek či sekund ztrácel. Čtvrté místo si stabilní jízdou vyjel nejúspěšnější závodník kategorie 4 Petr Pavlát, který nechal za svými zády vítěze kategorie 2 Martina Čejchana, který občas zajížděl nádherné časy a bude potřeba s ním do budoucna počítat i na příčky nejvyšší. S ním bojoval v závěru závodu Ale Horák, který se na konci také pěkně rozjel. Špička závodníků MČR RC rally se hodně rozrostla a o úspěchu či nezdaru mnohdy rozhoduje drobná chyba či trefená fotobuňka. O vyrovnanosti svědčí časy na závěrečné Powerstage, kdy při délce RZ skoro 3 minuty byl rozdíl mezi mezi prvním a devátým závodníkem pouhé 4,5 sekundy a mezi prvním a třetím jen nicotných 12 setin. V kategorii 1 po odchodu Martina Čejchana svádějí každý závod velký souboj Tomáš Mudřík s Františkem Čejchanem. Ve Světlé byl úspěšnější o 4 sekundy Tomáš a srovnal tak bilanci s Frantou na 1:1. V týmech pokračuje vyrovnaný souboj mezi VR-Tyres RCČ a MZ-Racing Teamem, kdy druhý jmenovaný tentokrát oplatil porážku z prvního závodu a dotáhl se za VR-Tyres RCČ na pouhé 4 body. O třetí místo v týmech si to zřejmě spolu rozdají Five Team Racing a Kanjoo JDM city fighters vole!. V soutěži šampionátů tentokrát zvítězil Intercup Zlín o pouhé 2 body před RC Rally Tábor a tím se dostal do vedení soutěže šampionátů. Druhý celkově je CRC Mladá Boleslav, kterému se ve Světlé moc nedařilo a skončil až na třetím místě. Šampionát 4WD bude mít teď delší pauzu. Třetí červencový víkend se odehraje na dopravním hřišti ve Vyškově dojzávod MČR 2WD, kde bude hodnocen každý den zvlášť a z těchto 2 dnů vzejde Mistr ČR 2WD pro rok 2016. Proto neváhejte a zkuste poměřit svoje schopnosti s nejlepšími závodníky RC rally 2WD v ČR a přihlaste se do dvojzávodu na krásné asfaltové tratě do Vyškova.