Kdo porazí Střihavku? 12. 05. 2016 21:08

Uteklo to jako voda a je tu druhý závod MČR RC rally 1:10 2016. Tentokrát se závodníci spolu utkají na asfaltu a zámkové dlažbě dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou. První závod, který se konal před měsícem ve Vidově nastínil okruh možných favoritů na letošní titul. Všem však neskutečně odjel Marek Střihavka a tak jsou všichni jistě zvědaví, zda se mu bude dařit i na trati ve Světlé. Sám přiznává, že asfalt moc nemá rád. To potvrzuje i jeho nedávná porážka od Jana Bricha na asfaltu v Mladé Boleslavi. Právě Jan Brich zřejmě bude jedním z favoritů, protože svého X-RAYe vyladil na tomto povrchu k dokonalosti. Porážku z prvního závodu budou chtít jistě odčinit i týmoví kolegové Victor Trnka a Aleš Čejchan, kteří ve Světlé letos dominovali při závodě Táborského šampionátu. Další rychlí závodníci z Čisté (David Mišalko a František Doležal) se na asfaltu stále zlepšují a jsme zvědavi, zda to bude stačit na špičku MČR, která se neustále rozrůstá. Zástupci domácího šampionátu jsou Michal Bouchner, Aleš Horák a dříve zmiňovaný Jan Brich, kteří místní tratě dokonale znají (Aleš je dokonce maluje), takže je nutné je též zařadit mezi velké favority na stupně vítězů. Smolařem prvního závodu byl úřadující Mistr ČR Jan Šrámek, který boj o titul také jistě nevzdal. Jen si už nemůže dovolit další klopýtnutí, protože se počítají 4 výsledky z pěti závodů.

V kategorii 1 po odchodu suveréního Martina Čejchana bojují o první místo jeho bratr František a Tomáš Mudřík. Jejich souboj byl velmi těsný a tak věřím, že si ve Světlé nedarují ani metr. Do souboje by se ještě mohl zamíchat mladý Jakub Pospíšil, který první závod nejel. O třetí místo se jistě poperou i Petr Toušek, Jakub Mudřík a Lukáš Desenský, zatímco Ayrton Alex Pavlát jede spíš sbírat zkušenosti.
V kategorii 2 je jediný favorit a tím je Martin Čejchan. Medaili má jistou i druhá účastnice kategorie 2 mladá Markéta Musalová, která svede souboj o nejlepší ženu s Martinou Korhelovou (kat.3).
Kategorie 3 kopíruje většinou absolutní pořadí a favorité jsou tedy vypsáni výše. Nesmíme zapomenout ještě na Davida Čecha, který měl v prvním závodě problémy se svým novým podvozkem a Tomáše Mikla, který umí být taky velmi rychlý. Překvapit však mohou i Martin Desenský, Lukáš Zámečník, Filip Musal nebo Filip Strahal.
V kategorii 4 minule překvapil všechny František Doležal a tak jsou jeho soupeři zvědaví, jestli mu forma vydrží i na asfaltový závod. Mezi jeho soupeře se řadí hlavně Petr Pavlát a Martin Mudřík. Ale i Pepa Vacek by se mohl rozpomenout na lepší časy. Vlastík Pospíšil nejspíš pojede s vozem 2WD se kterým udivoval svojí rychlostí už v závodě RC rally Brno ve Vyškově a zkusit si závod MČR přijede i Petr Hauer. Starší z rodiny Toušků se také se svým XVčkem neustále zlepšuje.

V soutěži týmů je na špici velmi natěsno a uvidíme, jak si tentokrát poradí s asfaltovou tratí vedoucí VR-Tyres RCČ (Mišalko, Střihavka, Doležal), který vede jen o 7 bodů před MZ-Racing Teamem (Šrámek, Čejchan, Trnka). Již s větším odstupem je pak Five Team Racing (Horák, Bouchner).
Nově vypsanou soutěž šampionátů vede po prvním závodě CRC Mladá Boleslav (Mišalko, Střihavka, Musal) o pouhé tři body před Intercupem Zlín (Trnka, Čejchan M, Mudřík T.). Již s větší bodovou ztrátou je třetí RC rally Tábor (Brich, Horák, Bouchner). Jen pro připomenutí -  účastníci nejlepšího šampionátu z prvního závodu (Mišalko, Střihavka, Nitsche, Desenský, Musal) mají startovné na závodě ve Světlé za polovic.
Ve Světlé bude k dispozici od tradičního partnera pivovaru Svijany oblíbené pivečko 450ka i 11ka. Všichni přihlášení se mohou těšit na losování o poukaz od firmy MZ-racing na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč.
Kdo vystoupá na nejvyšší stupeň pro vítěze, kdo si vytáhne černého Petra a kdo naopak mile překvapí ostatní i sám sebe, to se dozvíme již v sobotu 14.5. před 17tou hodinou. Pokud nemůžete být u toho naživo, můžete zápolení všech borců sledovat pomocí ON-LINE výsledků a Reportu ze závodu.