Marek Střihavka vítězem prvního závodu. 22. 04. 2016 19:21

Úvodní závod sezóny 2016 MČR RC rally je úspěšně za námi. Zvítězil v něm Marek Střihavka, který vyhrál všech 8 rychlostních zkoušek a soupeřům tak do dalších bojů jistě zamotal hlavu. Na dalších místech však neměl nikdo nic až do poslední RZ jisté. Technika potrápila hned několik favoritů. Janu Šrámkovi došla baterie a ve stejné RZ se uvolnilo spodní rameno zadní nápravy. Jan Brich měl smůlu ještě o pár RZ dříve, když i on řešil problém s ramenem, tentokrát předním. A když už se zdálo, že domácí Jiří Hadrava vybojuje krásné 4.místo, tak v poslední RZ upadlo přední rameno i jemu. Tolik vítěz a smolaři. Za nedostižným Markem se o druhé místo poprali týmoví kolegové Victor Trnka a Aleš Čejchan, když nakonec druhý skončil Victor o necelých 10 sekund.

Těsně pod stupni vítězů skončili oba borci z Čisté z nichž úspěšnější byl ten mladší - David Mišalko. František Doležal sice v závěru zajížděl skvělé časy, ale na lepší než 5.místo to nestačilo (1.místo v kat.4). Těsně za ním, tedy šestý dokončil závod Michal Bouchner, který předváděl stabilní čistou jízdu. Sedmý skončil i díky výpadkům soupeřů Petr Pavlát před dotírajícím domácím Pavlem Matějčkem (neregistrovaný do MČR) a velice rychlým Martinem Čejchanem (1.místo v kat.1). První desítku uzavřel nováček MČR RC rally Filip Musal.
V kategorii 1 (9 závodníků) svedli spolu velký souboj Tomáš Mudřík a František Čejchan. Celý závod byli od sebe do 10ti sekund a skoro po každé RZ vedl někdo jiný. Až poslední RZ rozhodla že se z vítězství radoval František Čejchan. Třetí místo vybojoval Jakub Šena.
V kategorii 2 (4 závodníci) byl Jasným favoritem Martin Čejchan, který zvítězil s velkým náskokem před Marií Jandoušovou a Markétou Musalovou.
V kategorii 3 (27 závodníků) vyhrál Marek Střihavka s minutovým náskokem před Victorem Trnkou a Alešem Čejchanem.
V kategorii 4 (15 závodníků) zvítězil František Doležal před Petrem Pavlátem a Martinem Mudříkem.

Závodu se zúčastnilo 7 žen a dívek z nichž nejúspěšnější byla Martina Korhelová před Marií Jandoušovou a Markétou Musalovou.
V soutěži týmů (11 týmů) se rozhořela velká bitva mezi VR-Tyres RCČ a MZ-Racing Teamem. Díky technickým problémům Šrámka a zlepšenému závěru Františka Doležala nakonec zvítězil VR-Tyres RCČ o pohých 7 bodů před MZ-Racing Teamem. Třetí místo vybojoval Five Team Racing.
V nové soutěži šampionátů (6 šampionátů) byl boj na špici ještě vyrovnanější. O pouhé 3 body zvítězil šampionát CRC Mladá Boleslav ve složení David Mišalko, Marek Střihavka, Richard Nitsche, Martin Desenský a Filip Musal. Těchto 5 závodníků bude na příštím závodě ve Světlé nad Sázavou platit jen poloviční startovné. Druhé místo nakonec zbylo na šampionát Intercup Zlín (Čejchan, Trnka, Čejchan, Mudřík, Zámečník) a třetí skončil šampionát RC rally Tábor (Brich, Horák, Bouchner, Strahal, Strahal).

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům závodu pod vedením Petra Havlíka za pěkné tratě a všem závodníkům za férové závodění.
Karty jsou rozdány. Za necelý měsíc nás čeká druhý závod, tentokrát na asfaltu dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou. Obhájí suverén prvního závodu vítězství i na asfaltu? Jak se bude dařit dalším favoritům na titul absolutní i v kategoriích? Bude pokračovat těsný souboj v soutěži týmů a šampionátů? Na to vše dostaneme odpověď již 14.května ve Světlé nad Sázavou. Přijďte i vy poměřit své schopnosti s nejlepším závodníky RC rally v České republice.