Sezona 2016 MČR RC rally začíná 10. 04. 2016 09:50

O tomto víkendu se poprvé v letošním roce roztočí kolečka šampionátu MČR RC rally. Pojďme si proto představit první závod a trochu zaspekulovat o možných favoritech letošního již sedmého ročníku.
Šampionát začne již tuto sobotu závodem na trati v jihočeském Vidově. Sportovní areál zdejšího Sokola je velice rozlehlý s pěkným zázemím. Pořadatelé pod vedení Petra Havlíka zde namotají pokaždé trochu jiné tratě. Základem je však vždy nevyzpytatelná šotolina, kdy skoro každá zatáčka má jiný grip a asfaltová cesta ze které se také často odbočuje na šotolinu. Závodníci si zázemí svých týmu postaví pod střechu, takže stany mohou zůstat doma. Mají zde k dispozici i 220V a opodál WC. Restaurace je cca 200 metrů od závodiště. Závod MČR však nebude jediný, který se tuto sobotu uskuteční ve Vidově, neb došlo k dohodě mezi MČR a RC rally Tábor o pořádání společného závodu.

A nyní si představme hlavní favority aspirující na absolutní vítězství, ale i na vítězství v kategoriích, týmech a nově soutěži šampionátů.
Asi největším favoritem je dvojnásobný úřadující Mistr ČR 4WD Jan Šrámek. Za předchozích 6 ročníků byl jediným závodníkem, kterému se podařilo vybojovat titul 2x. Auto si pro letošní sezonu nechal postavit od Aleše Čejchana. Nebude to mít však rozhodně jednoduché. Hvězdou loňského ročníku byl bezpochyby David Mišalko, který vyzrál ve velmi rychlého závodníka a dokazuje, že i X-RAY je schopný vyhrávat závody. Dalším favoritem, který letos s přehledem vyhrál všechno, kde startoval je Marek Střihavka, který se po experimentech s jinými podvozky vrátil k osvědčené Tamiyi a je velmi namotivován letos zvítězit. Trochu v pozadí zůstává stále rychlý smolař loňské sezony Victor Trnka, který věří, že letos konečně smůlu prolomí a bude bojovat s nejlepšími o titul. Krom těchto čtyř stálic je však zde i minimálně 10 dalších závodníků, kteří při příznivé shodě okolností mohou vyhrát jak závod, tak i celý šampionát. Jsou jimi Aleš Horák, Michal Bouchner, Aleš Čejchan, Jan Brich, Richard Nitsche, Martin Čejchan, Tomáš Mudřík, Martin Desenský, Lukáš Zámečník a Filip Musal.
Mezi favority třídy 1 budou jistě patřit Tomáš Mudřík a František Čejchan, ve třídě 2 zřejmě nenajde přemožitele lońský suverén třídy 1 Martin Čejchan. Třída 3 prakticky kopíruje favority v absolutním pořadí a ve třídě 4 si to spolu rozdají Petr Pavlát s Martinem Mudříkem, Františkem Doležalem a Richardem Nitsche.

V soutěži týmů bude také velmi vyrovnaný boj o vítězství, protože hned několik týmů je velice silných. Největšími favority se jeví MZ-Racing team, VR-Tyres RCČ a Five Team Racing.
Do nové soutěže šampionátů se z deseti možných týmů přihlásilo hned 6, což si myslím, že je pro začátek slušný. V této prestižní soutěži budou asi největšími favority CRC Mladá Boleslav, Intercup Zlín a RC rally Tábor.
I pořadatel šampionátu si pro vás připravil drobnou novinku, kterou je velký dotykový monitor na kterém budou všechna data a nahradí tak spoustu papírů na oficiální vývěsce. Krom této novinky bude opět k dispozici zdarma lahodné svijanské pivo a jeden z Vás si odveze poukaz na zboží od firmy MZ-racing v hodnotě 700,-Kč.
Věřím, že se i vy, stejně jako já, již nemůžete dočkat startu do první RZ sedmého ročníku MČR RC rally. Vy z vás, kteří máte tu smůlu, že se závodu nemůžete účastnit, budete opět moci sledovat zápolení všech borců pomocí ON-LINE výsledků a ON-LINE reportu ze závodu.
S vámi všemi se těší v sobotu 16.4. naviděnou tým MČR RC rally.